„Wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło” (J 6, 66)

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ SESJĘ „Szkoły Formatorów”! Poniżej zamieszczamy list Dyrektora „Szkoły Formatorów” z oficjalnym zaproszeniem.

Wielebny Księże, Wielebna Siostro!

IHS

„Szkoła Formatorów”, działająca przy Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, organizuje dnia 30 czerwca Sesję Formacyjną „wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło” (J 6, 66), poświęconą problematyce odejść i rezygnacji z kapłaństwa i życia zakonnego.

Refleksja nad przyczynami rezygnacji z kapłaństwa i życia zakonnego w przeszłości i teraźniejszości zostanie podjęta z punktu widzenia historycznego, socjologicznego i psychologicznego.

Historię tej problematyki przybliżą nam Księża profesorowie: Jan Kracik, Grzegorz Ryś i Henryk Pietras SJ.

Refleksję nad aktualnymi przyczynami rezygnacji z kapłaństwa i życia zakonnego podejmą: Pan Profesor Tadeusz Borowski i Ks. Mieczysław Kożuch SJ.

Panowie Bogusław Borys i Przemysław Nagórski, byli kapłani, podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z kapłaństwem i rezygnacją z niego.

Wielebny Księże, Wielebna Siostro, bardzo serdecznie zapraszam na Sesję, zwłaszcza formatorów, a także formowanych.

Sesja odbędzie się w Auli Wielkiej im. Ks. Grzegorza Piramowicza SJ WSFP „Ignatianum” w Krakowie przy ulicy Kopernika 26.

Oddany w Panu.

Ks. dr Krzysztof Dyrek SJ
Dyrektor Szkoły Formatorów

Pobierz program Sesji (do pobrania – plik *.pdf)